Slideshow Video

VYBERTE SI ...

 • Poznávát
  • Hrady a zřiceniny
  • Zámky
  • Kostely (a sakrální stavby)
  • Muzea a galerie
  • Lidová architektura
  • Industriální
  • Rozhledny
  • Naučné stezky
  • Zoo
 • Relax a Sport
  • Lázně a wellness
  • Divadelní scény a kina
  • Aquaparky a koupaliště
  • S dětmi za zábavou
  • Sportoviště
  • Lezecké terény a stěny
  • Golf
  • Skiareály
 • Služby
  • Ubytování
  • Stravování
  • Minipivovary
  • Vinařství
  • Půjčovny
  • Doprava

Dolní Poohří

Krušné hory

České Švýcarsko

České středohoří

Způsob dopravy:

Zobrazit Vyčistit filtr

Podzimní presstripy po turistických atraktivitách Ústeckého kraje

Autor:

Brana do Čech

Díky úzké spolupráci se zahraničními zastoupeními CzechTourismu, pořádal Ústecký kraj řadu podzimních presstripů pro novináře, blogery a influencery, kteří návštěvu Ústeckého kraje zhmotní v sérii publikovaných příspěvků v zahraničních médiích. Jelikož v dnešní době se bez sociálních sítí nikdo neobejde, některé výstupy bylo možné sledovat již během pobytu na profilech účastníků, ale také na instagramovém účtu Agentury CzechTourism nebo na našem krajském profilu Brány do Čech.

„Pořádání presstripů je pro Ústecký kraj efektivní forma marketingové podpory cestovního ruchu v našem regionu. Reagujeme na aktuální trendy v poptávce po turistických destinacích a snažíme se zaujmout zajímavou nabídkou turistických atraktivit, ať už jsou to krásy přírody, aktivního trávení volného času nebo gastronomie,“ řekl náměstek hejtmana Ústeckého kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeněk Matouš.

9. – 10. 9. 2019 Influencer trip – Daisuke Miyazaki (JP)

Uskutečnil se ve spolupráci se Zahraničním zastoupením Agentury CzechTourism v Japonsku a Destinační agenturou Dolní Poohří a proběhl v Žatci.  Influencer (pan Daisuke Miyazaki) je specializovaný na zemědělské produkty a bude psát speciály o různých českých alkoholech, takže hlavním posláním v Žatci bylo představit žatecký chmel, chmelařskou oblast a pivovarnictví. Během krátké návštěvy si influencer prohlédl expozici Chmelařského muzea a Chrámu Chmele a Piva včetně Chmelového majáku a minipivovaru U Orloje, kde měl možnost ochutnat místní pivo. Během týdenního pobytu navštívil p. Miyazaki i další města v ostatních krajích České republiky – Mikulov, Valtice, Brno, Praha, Plzeň, Třebíč a Znojmo.

 

14. – 16. 9. 2019 – presstrip pro holandskou novinářku – ženský časopis  Margriet

Individuální presstrip se uskutečnil v termínu ve spolupráci se Zahraničním zastoupením Agentury CzechTourism Benelux pro holandskou žurnalistku a fotografku Petru Pijlgroms, z ženského holandského časopisu Margriet.  Program byl zaměřený na aktivní turistiku v blízkosti Labské stezky. První den byl zaměřen na návštěvu oblasti NP Českého Švýcarska – jízda na kánoi z Děčína do Hřenska, návštěva soutěsek, cyklojízda po LS. Druhý den byl program zaměřen na aktivity poblíž LS – jednalo se o prohlídku CHKO Labské pískovce, přejezd na koloběžkách na Děčínský Sněžník – výhledy do oblasti Českého Švýcarska, Českého středohoří a Krušných hor a sjezd do města Děčín, kde byl druhý den zakončen prohlídkou města. Třetí den byl pozměněn program z důvodu nepřízně počasí. Namísto cyklojízdy byla zvolena varianta prohlídka města Litoměřice, obce Velké Žernoseky a města Ústí nad Labem, kde byl presstrip zakončen.

17. – 20. 09. 2019  presstrip pro holandské novináře

Pro nizozemský trh společně se zahraničním zastoupením Agentury CzechTourism Benelux jsme uspořádali presstrip zaměřený na aktivní trávení dovolené. Začátek byl v Děčíně a průběh byl netradiční, na koloběžkách. Na programu byl Národní park České Švýcarsko, jehož návštěva byla ozvláštněna focením západu slunce na Jetřichovických vyhlídkách a poslouchání jelenů v říji. Holanďané, zvyklí na rovinatý terén, ocenili cykloturistiku v Krušných horách, kde byli okouzleni nádhernými výhledy. Aktivně se dá prožít dovolená na kole i na Labské stezce s cílem v Litoměřicích, kde novináři okusili atmosféru Litoměřického vinobraní.

 

22. – 23. 9. 2019 presstrip pro německou novinářku – Outdoor ZZ Berlín

Individuální presstrip se uskutečnil ve spolupráci se Zahraničním zastoupením Agentury CzechTourism v Berlíně pro německou blogerku Cindy Haase, která se zabývá aktivní turistikou. Cindy se zúčastnila Ústeckého ½ maratonu a následně pak programu připraveného ÚK v oblasti Českého Švýcarska a Labských pískovců. V průběhu dvou dnů tak měla možnost poznat, co všechno tato oblast nabízí pro aktivní dovolenou. Vše absolvovala s průvodcem a byla dle jejího vyjádření doslova nadšená…První den v neděli začal jízdou na kanoi z Děčína do Hřenska, pokračoval výšlapem na Pravčickou bránu a jízdou na lodičkách soutěskami, což je klasika, která být musí…Druhý den v pondělí ráno následoval výstup na Ferratu v Děčíně, přesun na Děčínský Sněžník, krásný výhled do kraje a sjezd na koloběžkách ze Sněžníku. Odpoledne zakončila program prohlídka lázní Teplice a nového Thermalia. 

 

25. -27. 09. 2019 Freelancer z Nizozemí

Při své návštěvě České republiky zavítala do našeho regionu freelancerka Kimber Kox. Tématem byly národní parky. Proto nebyla jiná volba než navštívit jediný národní park na našem území a to Národní park České Švýcarsko. První den je průvodce zavedl do Kyjovského údolí, druhý den přes Tři prameny na Pravčickou bránu. Následoval sestup po Gabrielině stezce na Mezní Louku, dále do Edmundovy soutěsky a na lodičkách zpět do Hřenska. Třetí den následoval okruh po Jetřichovických vyhlídkách. Na odpoledne bylo plánováno lezení na Via Ferratě v Děčíně, ale bohužel, kvůli nepříznivému počasí, muselo být zrušeno.

 

25. – 27. 9. 2019 Poznávací trip lékařů z RZD Rusko

Odborného fam tripu se zúčastnili lékaři z Ruských (železničních) drah s cílem seznámit se s úrovní lázeňství a s možnostmi léčení jejich pracovníků v lázeňských zařízeních v České republice. Ruské dráhy jsou státem vlastněnou železniční společností s cca 1,2 mil. zaměstnanci. Během poznávacího tripu v Ústeckém kraji si účastníci v Teplicích prohlédli lázeňské domy a nově vybudovaného Thermalia. Podrobně se seznámili s léčebnými procedurami v Lázních Teplice, včetně společného setkání a diskuse s lázeňskou lékařkou. Fam trip dále doplnilo představení několika turistických cílů v regionu, jako vhodného doplnění k případnému lázeňskému ozdravnému pobytu. Účastníci fam tripu tak absolvovali odbornou exkurzi v Pivovaru Velké Březno, krátkou prohlídku historického centra města Litoměřice a prohlídku bastionové pevnosti a podzemních chodeb v Terezíně. Fam trip proběhl ve spolupráci s Agenturou CzechTourism se zahraničním zastoupením v Moskvě. Jedná se o další aktivitu v rámci spolupráce se zahraničními zastoupeními a propagace Ústeckého kraje.

1. - 2. 10. 2019 presstrip Czech American TV

Dvoudenní presstrip byl zahájen v Ústí nad Labem a ve druhém dni byl zaměřen na destinaci Dolní Poohří. Zástupci Czech American TV, John Honner v doprovodu kameramana Yevgenyje Rozhka, natáčeli spoty pro vysílání v porcelánce Thun, závod Klášterec nad Ohří, kde se povedly záběry přímo ve výrobě i v expozici porcelánu. Další záběry jsou z města Klášterec nad Ohří, především z Lázní Evženie a zámku Klášterec nad Ohří. Další zastávkou bylo pak město Louny, v jehož historické části bylo natočeno několik vstupů na marketingovou podporu jednoho z historicky nejvýznamnějších měst destinace. Presstrip je další aktivitou uskutečněnou v rámci dlouhodobé spolupráce s Czech American TV.

 

12. – 13. 10. 2019 presstrip novinářů z Permi

Press trip novinářů z Permi proběhl v Ústeckém kraji ve dnech 12. – 13. 10. 2019. Novináři přiletěli do České republiky u příležitosti zahájení pravidelné linky Ural Airlines Praha-Perm. Během press tripu navštívili novináři lázeňské město Teplice, seznámili se s léčebnými procedurami v Lázních Teplice a prohlédli si lázeňské domy včetně nově vybudovaného Thermalia. Press trip byl uskutečněn ve spolupráci s Agenturou CzechTourism se zahraničním zastoupením v Moskvě.

 

14. - 15. 10. 2019 SPA fam trip Čína

Odborného fam tripu se zúčastnili zástupci čínských cestovních kanceláří působících v oblastech Pekingu, Šanghaje a Guangzhou. Tématem fam tripu bylo České lázeňství. Skupina tedy navštívila lázeňské město Teplice, kde si společně se zástupci společnosti Lázně Teplice a.s. prohlédli jednotlivé lázeňské domy včetně nově vybudovaného Thermalia, seznámili se s jednotlivými léčebnými procedurami a balneoprovozy a také se samotným městem Teplice z pohledu turisty. Fam trip proběhl ve spolupráci s Agenturou CzechTourism se zahraničním zastoupením v Pekingu a Šanghaji.

 

17. 10. 2019 Fam trip Novosibirsk

Zástupci cestovních kanceláří z oblasti Novosibirsk se zúčastnili fam tripu, který v Ústeckém kraji proběhl 17. 10. 2019. Navštívili město Teplice, seznámili se s místní turistickou nabídkou a v doprovodu zástupce společnosti Lázně Teplice a.s. si prohlédli lázeňské domy, balneoprovozy a nově vybudované Thermalium. Program byl zaměřen tak, aby oslovil nejenom klientelu vyhledávající lázně z léčebného hlediska, ale také mladší zájemce, kteří hledají vhodné wellness lokality.   Fam trip byl uskutečněn ve spolupráci s Agenturou CzechTourism se zahraničním zastoupením v Jekatěrinburgu.  

 

21. – 25. 10. 2019 presstrip Polsko

Pro polský trh byl s varšavským zastoupením CzechTourismu pořádán presstrip Pivní turistika v Ústeckém kraji. Gastronomie je v Polsku na vysoké úrovni a pivo se stává stále oblíbenějším nápojem, navíc je tento trend umocněn masivní reklamou na Žatecké pivo v polské televizi. Na seznamu navštívených míst nechyběl tedy Žatec se svým Chrámem chmele a piva, minipivovary Labuť a Biskupský pivovar u sv. Štěpána v Litoměřicích, dále Zloun v Lounech, Na Rychtě v Ústí nad Labem a Monopol v Teplicích. Návštěvu minipivovarů podtrhla atmosféra daných měst, zejména Litoměřice a Teplice novináře nadchly.

Pravčická brána

Hřensko

Chmelařské muzeum

Zíma

Zámek Ploskovice

Litoměřice